مرور مختصر پروموت : زنان در حکومت ،  ادارۀ انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا

پروژه پرموت: زنان درحکومت، اداره انکشافی بین المللی ایالات متحده آمریکا با ایجاد فرصت هایی برای انکشاف مسکلی فارغ التحصیلان اناث دانشگاه و صنوف دوازده که علاقمند کار در نهاد های دولتی در سطح ملی و محلی میباشند، به پیشرفت و توانمند سازی زنان افغان می پردازد. این پروژه با همکاری وزارت ها و نهاد های دولتی برای زنان بین سنین 18-30 سال ظرفیت سازی نموده و اطمینان حاصل می نماید که آنها مهارت ، تجارب و دانش مورد نیاز برای تبدیل شدن به رهبران حکومتی در کنار همتایان مرد را دارا می باشند. این پروژه دارای سه هدف می باشد:

  • پروموت: زنان در حکومت، اداره انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا (USAID) از طریق برنامه کارآموزی چند وجهی دوازده ماهه ورود زنان را در نقش های تصمیم گیری در دولت تسهیل می بخشد و اشتراک کنندگان را با برنامه های آموزشی خدمات ملکی، دوره آموزشی انکشاف رهبری، آموزش در هنگام کار در وزارتها آشنا می سازد، مربیان پروژه با آنها ارتباط برقرار نموده و سعی می نمایند تا  زنان را به سمت موفقیت سوق دهند.
  • این پروژه سعی دارد تا از طریق همکاران دولتی موانع محیط کاری را برای زنان از بین برده و محیط پذیرایی را برای کارمندان اناث در دولت ایجاد نماید.
  • دست اندرکاران محلی را برای حمایت زنانی که بیرون از خانه کار می نمایند افزایش میدهد و از طریق کمپاین های گسترده ارتباطی به شمول نمایشنامه های رادیویی سعی دارد تا بر روی اذهان عامه راجع به فرصت های شمولیت زنان در نقش های رهبری در نهاد های دولت تاثیر بگذارد.